Wyświetlaj kanały RSS w swojej witrynie lub blogu

Wyświetlanie kanałów RSS (Really Simple Syndication) w witrynie lub blogu umożliwia pobieranie zawartości z innej witryny lub bloga i wyświetlanie jej we własnej witrynie. Daje ci dodatkową zawartość, której możesz nie mieć czasu, a może nie umiejętności, aby je połączyć. Są jednak plusy i minusy.

Problemy
Kilka lat temu korzystałem z kanałów RSS w kilku witrynach finansowych. Moim zamiarem było, aby (o czym za chwilę omówię) kanały, aby strony były świeże i aktualne. Dobry pomysł, jednak jesteś zależny od jakości kanału RSS, jego szybkości i przepustowości. Dość często testowałem witrynę tylko po to, aby stwierdzić, że strony się nie ładują, ponieważ kanał RSS miał problemy z dostarczeniem danych. A to było od dużego, dobrze znanego dostawcy. Musisz więc wybrać dobre źródło i nadal je testować.

Innym problemem jest to, że wyszukiwarki nie są głupie walk high league i widzą zduplikowane treści pojawiające się na Twojej stronie. Co gorsza, kanał RSS bez wątpienia będzie zawierał link do strony dostarczającej pełne historie, pokazujące dokładnie, skąd pochodzi treść. Więc jeśli uważasz, że kanał RSS przyniesie Ci korzyści dla wyszukiwarki, pomyśl jeszcze raz.

Korzyści
Dobrze dobrany kanał RSS może zainteresować Twoich czytelników. Ale powtarzam – musi być dobrze dobrane. Ogólny kanał informacyjny na blogu na określony temat lub niszę prawdopodobnie nie przyniesie czytelnikom żadnych szczególnych korzyści. To, co masz nadzieję zrobić, to dostarczyć im dodatkowych informacji podczas ich wizyty, na przykład najnowsze wyniki golfa na blogu golfowym.

Jeśli jednak nie znajdziesz szczególnie dobrego źródła, do którego Twoi czytelnicy nie mogą łatwo dotrzeć, są bardziej skłonni kierować się bezpośrednio, chyba że masz bardzo lojalnych czytelników.

Są jednak wyjątki, w których kanały są bardzo przydatne. Jako sprzedawca hostingu mogę pobrać kanał RSS mojego hosta i wyświetlić stronę z białą etykietą z najnowszymi aktualizacjami statusu. Ponieważ nie prowadzi to do witryny hosta, moi klienci mają łatwy dostęp do informacji bez znajomości źródła.